Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Fotoğraf -  Ödüllü Fotoğraf Yarışması
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
moonstar
Anadolu Yakası
Yaş : 38
Cinsiyet : Bayan
Kayıt : 23 Mayis 2008 Cuma
Durum : Offline
Ödüllü Fotoğraf Yarışması 11 Haziran 2008 Çarşamba 02:22:34
Üsküdar’da Tarih ve Yaşam

Üsküdar Belediyesi, fotoğraf sanatına katkıda bulunmak, Üsküdar’ın günlük hayatını ve tarihi dokusunu gelecek kuşaklara aktarabilmek, tarihi, kültürel ve sosyal yapısını kalıcı olarak belgelemek ve geleceğe taşımak amacıyla ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor. 2007 yılında ilk kez yapılan yarışmanın bu yılki konusu "Üsküdar’da Tarih ve Yaşam" başlığını taşıyor. Baskı dalında yapılacak yarışmada fotoğraf sanatçıları "Üsküdar’da Tarih ve Yaşam"ı belgelemeye çalışacak ve toplam en çok 5 adet renkli ve/veya siyah-beyaz fotoğrafla katılabilecekler.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından desteklenen yarışmanın seçici kurulunda önemli fotoğraf sanatçıları bulunuyor. Seçici Kurul şu isimlerden oluşuyor: Oktay Çolak (fotoğraf sanatçısı, Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi), Muhsin Divan (fotoğraf sanatçısı), Tahsin Aydoğmuş (fotoğraf sanatçısı), Tufan Kartal (fotoğraf sanatçısı), Ufuk Teksoy (fotoğraf sanatçısı), Selahattin Sevi (fotoğraf sanatçısı), Murat Filinta (fotoğraf sanatçısı).

Her çeşit fotoğraf baskı metodunun serbest olduğu yarışmada, baskılarda geleneksel ya da modern her türlü fotografik teknik özgürce kullanılabilecek. Dereceye girenler çeşitli miktarlarda para ödülünün de sahibi olacaklar.

Ödüller:
3 adet eşdeğer başarı ödülü: 2.500 YTL
3 adet eşdeğer mansiyon: 1.500 YTL
Satın alma (50 adet): 125 YTL

Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri ve onların birinci derece yakınları ile Üsküdar Belediyesi çalışanları dışında, amatör ve profesyonel bütün fotoğraf sanatçılarına açıktır. Katılımcıların 15 Ağustos 2008 Cuma günü saat 17:00’ye kadar çalışmalarını Üsküdar Belediyesi Basın Yayın ve Üsküdar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekiyor. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler www.uskudar.bel.tr adresini ziyaret edebilir ya da 0216 531 30 00-2117 numaralı telefonu arayabilirler.

Üsküdar’da Tarih ve Yaşam adını taşıyan fotoğraf yarışmasının sonuçları 22 Ağustos Cuma günü açıklanacak, ödül töreni ise 20. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında 29 Ağustos’ta yapılacak.
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Fotoğraf - Ödüllü Fotoğraf Yarışması Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,06 saniyede yüklendi.)