Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Sağlık -  Hangi Hastalık Hızla Artıyor?
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
Mltm
Anadolu Yakası
Yaş : 41
Cinsiyet : Bayan
Kayıt : 13 Aralık 2013 Cuma
Durum : Offline
Hangi Hastalık Hızla Artıyor? 18 Aralık 2013 Çarşamba 16:00:03
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Türkiye’de 100 kişinin 7’sinde diyabet görüldüğünü belirterek, hasta sayısının her yıl yüzde 17 arttığını bildirdi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) ev sahipliğinde Swissotel’de düzenlenen Uluslararası Diyabet Liderler Zirvesi’nde, diyabet hastalığının her yönüyle ele alınacağını ve iki gün süreceğini söyledi.

Bakan Rakamlarla Açıkladı

Bakan Çelik, Türkiye’de 100 kişinin 7’sinde diyabet görüldüğünü belirterek, "2008 ile 2012 arasında diyabet hastası sayısı her yıl ortalama yüzde 17 oranında arttı ve 2 milyon 500 binden, 5 milyon 200 bin kişiye çıkı. Bu sürede görülme sıklığı da yüzde 3,5’ten 6,9’a çıktı" dedi.

Çelik, Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun verilerinin, bu hastalıkla ilgili önemli bilgiler içerdiğini belirterek, şunları söyledi:

"Dünya genelinde 382 milyon kişi diyabet hastası ve bunların yarısı hasta olduğunu bilmiyor. Diyabet, 20 yıl içerisinde yarım milyardan fazla insanı etkileyecek. Modern çağın alışkanlıkları arasında yer alan sağlıksız beslenme, obezite ve hareketsizliğin tetiklediği bu hastalık, her yaştaki insan için ciddi sorun olmaya başladı.

Hükümetimiz bu konuda önemli çalışmalar yürütüyor. Özellikle hastalığın oluşumunda ve tedavi edilmesinde Sağlık Bakanlığımızın çok önemli çalışmaları var. Biz de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Geçen yaptığımız değişiklikle diyabet hastalarının en az 3 organının orta ve ileri düzeyde bozulması, maluliyet kriteri olarak kabul edilmeye başlandı."
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Sağlık - Hangi Hastalık Hızla Artıyor? Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,08 saniyede yüklendi.)