Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Evcil Hayvan -  Hayvan barınağına yeni bir yer aranıyor
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
blue frontosa
Anadolu Yakası
Yaş : 46
Cinsiyet : Bay
Kayıt : 27 Nisan 2008 Pazar
Durum : Offline
Hayvan barınağına yeni bir yer aranıyor 1 Ekim 2009 Perşembe 12:46:44


Ataşehir Hayvan Barınağı’nın akıbeti belirsizliğini korumaya devam ediyor. Kadıköy Belediyesi’nin barınak için yeni yer arayışları sonuçsuz kalırken, Ümraniye Belediyesi ekipleri, ilçelerindeki sokak hayvanlarının artmasının sorumlusu olarak gördükleri barınağın kapısında nöbet tutmayı sürdürüyor.
İstanbul’un, sokakta yaşamını sürdüremeyecek, bakıma muhtaç olan hayvanların barınabileceği en modern barınaklarından olan Kadıköy Belediyesi Ataşehir Sokak Hayvanlarını Koruma ve Barındırma Merkezi’nde yerel seçimlerden sonra başlayan sorun, aradan 5 ay geçmesine rağmen hâlâ çözülebilmiş
değil.
Barınak için yeni bir yer arayışında olan Kadıköy Belediyesi’nin çabaları sonuçsuz kalırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Orman Bakanlığı’na yapılan başvurular da olumsuz karşılandı. Bakanlık, Kadıköy Belediyesi’nin Ataşehir Hayvan Barınağı için yer tahsisi başvurusunu, istenilen arazilerin 2B kapsamında olduğunu belirterek reddetti. Belediyenin son çare olarak başvurduğu özel arazi kiralama ya da satın alma çabaları da söz konusu arazilerin yerleşim yerlerine yakın olması nedeniyle sonuçsuz kaldı.
Kadıköy Belediyesi’nin Ataşehir Hayvan Barınağı’nı yeni bir yere taşıma konusundaki umutları şimdilik ertelenirken, Ümraniye Belediyesi’nin barınağın kaldırılması yönündeki baskıları devam ediyor. Sınırları dahilindeki sokak hayvanları sayısının artışını Ataşehir Barınağı’nın varlığına bağlayan Ümraniye Belediyesi zabıta ekiplerinin Nisan ayında başlattıkları kuşatma sürüyor. Barınağın kapısına zincir vurulması, hasta ve bakıma muhtaç hayvanların içeri alınmaması gibi icraatlarda bulunan zabıta ekiplerinin tavırlarında 5 aylık süreç içinde yumuşama olsa da, hayvan dostları kapıda nöbet tutulmasından dolayı rahatsızlık duyduklarını söylüyor.12 bin 354 hayvan kısırlaştırıldı
Ataşehir Sokak Hayvanlarını Koruma ve Barındırma Merkezi’nin kuruluşundan bu yana geçen süre içerisinde toplam 12 bin 354 sokak hayvanı kısırlaştırma, aşılama, tedavi ve işaretlenerek kayıt altına alındı. Rehabilitasyon işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiği barınakta, 5 bin sahipsiz hayvan sahiplendirilerek yeni yuvalarına kavuşturuldu.
Beş veteriner hekim, üç veteriner teknisyeni, 30 işçinin çalıştığı hayvan barındırma merkezi sadece Kadıköy için değil tüm Anadolu Yakası için hayvan ve çevre sağlığı açısından stratejik önem taşıyor.


karasinek
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Evcil Hayvan - Hayvan barınağına yeni bir yer aranıyor Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,11 saniyede yüklendi.)