Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Makyaj ve Cilt Bakımı -  Kış mevsiminde saç bakımı
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
Mltm
Anadolu Yakası
Yaş : 40
Cinsiyet : Bayan
Kayıt : 13 Aralık 2013 Cuma
Durum : Offline
Kış mevsiminde saç bakımı 28 Aralık 2013 Cumartesi 14:13:37

Soğuk havaların, saçlarınızın en büyük düşmanlarından olduğunu biliyor muydunuz? Kış mevsiminde cildimizin bakıma ihtiyacı olduğu gibi saçlarımızın da var. Kuru ve soğuk havalar,saç köklerimizdeki nemi tüketiyor ve donuk, kuru, zayıf ve tel tel saçlara dönüştürüyor. Size vereceğimiz 4 ipucu ile saçlarınızı soğuk havalardan koruyun!

Nemlendirin
Saçlarınızın elektrikli ve sağlıksız, tel tel görünümü kuruduklarından dolayı oluyor. Soğuk havalar, saç kökünüzdeki nemi etkiler. Bu yüzden bu aylarda kullandığınız ürünlerin, nemlendirici içerdiklerine emin olun. Kış aylarına özel ürünlerde kullanabilirsiniz.

Seramik ve iyonlu ürünler kullanın
Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız aletlerin, seramik ve iyon özelliği olduğuna dikkat edin. Koruma özellikleri olan bu maddeler, saçınızın aşırı sıcak yüzünden yıpranmasını engeller. İyonlu aletler, saçınızdaki elektriği dengeleyecektir ve kabarmayı önleyecektir. Saçınızın, soğuk havalardan sonra bir anda aşırı sıcağa maruz kalıp yıpranmasını bu şekilde önleyebilirsiniz.

Islak saçla dışarı çıkmayın
Saçınızı yeni yıkadığınızda soğuk havaya çıkmanız hem sağlığınızı etkiler hem de saçlarınızı yıpratır. Islak saç, soğuk havaya maruz kaldığında donar ve çabuk kırılır. Saçlarınızın iyice kuruduğuna emin olmadan dışarı çıkmayın.

İpek aksesuarlar kullanın
Kışın gelmesi ile moda da soğuk havalar için bir sürü güzel ve kullanışlı aksesuar çıkarttı. Ancak aldığınız ürünün materyali saçınızın dengesini bozabilir ve elektriklenmesine hatta kırılmasına neden olabilir. Bu yüzden ipek içerikli aksesuarlar kullanın.
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Makyaj ve Cilt Bakımı - Kış mevsiminde saç bakımı Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,07 saniyede yüklendi.)