Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Yakamızın Bilinmeyen Yönleri -  Meşhur Parklarımız
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
sara
Anadolu Yakası
Yaş : 41
Cinsiyet : Bayan
Kayıt : 7 Mayis 2008 Çarşamba
Durum : Offline
Meşhur Parklarımız 20 Haziran 2009 Cumartesi 16:28:47
CADDEBOSTAN PARKI

Caddebostan Parkı, İstanbul’un yeşillik alanları içinde belki de en eğlenceli, en cıvıl olanı. Özellikle havalar güzel olduğunda komşu semtlerde ne kadar genç bünye varsa çimlere hücum ediyor. Basket sahaları doluyor, mini parkta çocuklar ve onları izleyen anneler beliriyor, sahil şeridinin her yanında bir hareket gözleniyor. Bu anlamda özellikle Caddebostan Migros ve çevresi Rock’n Coke’u aratmayacak nitelikte. Çevrede kaykaycısından müzisyenine çeşit çeşit insan, hatta hayatınızın insanını bile bulabilirsiniz. Burada tanışıp evlenen çiftler olduğu tarafımızdan gözlemlenmiştir. Parkın bahar ve yaz ayları boyunca en hareketli ve bereketli saatleri akşam günbatımı öncesi. Evden termosla kahve getirenlerden tutun da, Migros’tan kahvaltılık alıp çimlere yayılanlara kadar yaşlısı genci tüm semt sakinleri burada günü birlikte uğurluyor. Ulaşımı kolay, Bağdat Caddesi’nin her yerinden ve tabii Kadıköy’den tek vasıtayla, yani dolmuşla buraya varabiliyorsunuz.

GÖZTEPE PARKI

Göztepe Parkı, sahil yoluyla Bağdat Caddesi’ni birbirine bağlıyor. Semtin bebekleri ilk gezmelerini burada yapıyor, yürüme-koşma konusunda acemiliklerini de burada atıyorlar. Sahipleriyle birlikte gelen köpekler de parkın her köşesini ‘patilerinin içi’ kadar öğrenmiş durumdalar. Park Cadde sakinleri için yaz-kış alternatif bir yürüyüş parkuru. Geceleri ıssız olmasına rağmen yılbaşı gibi özel günlerde Hyde Park misali konserlere sahne oluyor. Akşamüstü saatlerinde park öncesi ve sonrası bir şeyler atıştırmak isterseniz, caddeye çıkmadan hemen parkın karşısında yeni açılan Cafe Galeri’nin kırmızı dekoru içinde saatler geçirebilirsiniz.

FENERBAHÇE PARKI

Kadıköy’ün en havadar, en yeşil ve en özenli parkı. Erken saatlerde yapılacak en uygun şey; kahvaltılıkları alıp masalı banklardan birine kurulmak, termostaki çay bayatlayana ve güneşte bayılana kadar gazete okuyup çimlerde yuvarlanmak. Sıkılanlar, parkın kapısından yaklaşık 20 adım sonra ulaşacakları Pyramid Alışveriş Merkezi’nde günü yemek yiyip, bowling oynayıp ya da sinemaya giderek tamamlayabilirler. Parka öğleden sonra gitmenin en değişmez amacı, bayramlık giysiler içinde iki dirhem bir çekirdek öğleden sonra piyasasına akmak olmalı. Sağınız solunuz, Bağdat Caddesi’nden sıkılıp temiz hava solumak isteyen ‘cadde’li gençlerle dolu oluyor. Akşam saatleri ise daha çok, televizyon karşısında kuruyemiş yemekten sıkılan ailelerle çarpışacaksınız. Giriş kapısından 150 metre sonra, sol koldaki merdivenlerin sonuna gizlenmiş Baraka’ya uğrayın. Denize sıfır bu küçük ve salaş çay ocağında yaz gecelerinde soğuk bira da bulabilirsiniz. Diğer bir seçenek tıpkı gün ışığında olduğu gibi çimlerin üzerine yayılıp -şanslıysanız- mehtaba karşı romantik bir bahar gecesi geçirmek.

gs
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Yakamızın Bilinmeyen Yönleri - Meşhur Parklarımız Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,09 saniyede yüklendi.)