Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Magazin -  Murat Göğebakan Hastalığını Bilmiş
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
asianside
Anadolu Yakası
Yaş : 42
Cinsiyet : Bay
Kayıt : 16 Nisan 2008 Çarşamba
Durum : Offline
Murat Göğebakan Hastalığını Bilmiş 5 Mayis 2009 Salı 04:37:32
Sanatçı Göğebakan’ın sağlık durumu ile ilgili eşi Sema Göğebakan ile doktoru Hüseyin Beköz, basın toplantısı düzenledi.

Dr. Beköz, sanatçının bir hafta önce başlayan halsizlik, yüksek ateş ile karnında bir sızı oluşması şikayetleriyle hastanelerine başvurduğunu söyledi. Yapılan kan tetkiklerinde değerlerde anormallik tespit edildiğini, bunun üzerine yapılan detaylı testlerde ise akut lösemi, yani kan kanseri teşhisinin konulduğunu ifade eden Beköz, “Sanatçının genel durumu şu an çok iyidir. İlk günden itibaren tedavisine başlanmıştır. Şu an hatta kemoterapinin ikinci gününe gelmiş bulunmaktayız. Lösemi hücreleri hızla düşmeye başlamıştır” dedi. Dr. Beköz, akut lösemi tedavisinde sonuçların uzun vadede alınacağını belirterek, tedavi sürecinin yaklaşık 6 ay süreceğini kaydetti.

Lösemi tanısının konulmasıyla hastalığının ortaya çıkması arasında geçen sürenin 1 ila 3 ay civarında olduğunu kaydeden Beköz, söz konusu hastalık nedeniyle Göğebakan’ın kan değerlerinin çok fazla düşmediğini ve genel durumunu çok bozmadığını vurguladı. Akut löseminin hızlı ve aniden ortaya çıktığına dikkati çeken Beköz, Göğebakan’ın ocak ayında check up yaptırdığını ancak lösemiye dair herhangi bir belirtinin ortaya çıkmadığını vurguladı.

ZİYARETÇİ YASAĞI KONULDU
“Yapılan tedavinin ardından kemik iliğinin tekrar kan üretmeye başlaması ihtimali yüzde 70’dir” diyen Beköz, bunun büyük bir oran olduğunu, ayrıca tedavi sürecinde kemik iliği nakli gibi alternatif tedavi yöntemlerinin de bulunduğunu belirtti.Gazetecilerin “Sanatçıya tedavi sürecinde herhangi bir yasak getirdiniz mi?” sorusunda Beköz, sanatçıyı görmek isteyenlerin çok olduğuna işaret ederek, “Bu hastalık grubu bağışıklık sitemini baskılayan bir hastalıktır. O nedenle herhangi birisinden alabileceği enfeksiyon hastanın hayatını tehdit edecek bir bulgu oluşturabilir. Şu an için ziyaretçi yasağı koyduk. Ziyaretçi olarak çok fazla gelen ve gidenin olmaması Murat Bey’in sağlığı için çok önemli” cevabını verdi.

"İSTEDİĞİMİZ TEK ŞEY DUA"
Sema Göğebakan da söz konusu hastalığın belirtilerinin somut bir şekilde ortaya çıktığını ancak kendilerinin bunu tahmine edemediklerini belirterek, “Sebepsiz morluklar ve kanamalar... Kanamalar Murat’ta bu diş eti kanamasıyla başladı. Grip olduğu için cuma günü doktora gittik testler sonucunda bu çıktı. Benim söyleyeceğim şu an morali çok yüksek ve iyileşeceğine çok inanıyor. Ben de çok inanıyorum. Bütün sevenleri de çok inanıyor. sadece herkesten dua istiyor. İstediğimiz tek şey dua” diye konuştu.

Eşinin kolunda sürekli morluklar oluştuğunu, “Yine mi kolunu morartıp geldin?” dediğinde ise eşinin “Kan kanseriyim” cevabını verdiğini söyleyen Sema Göğebakan, “Demek ki insanın içine doğuyormuş böyle şeyler. Ben de ona kızarak ’nasıl bunu söyleyebiliyorsun?’ diyordum. Nereden biliyorsun diyorum. O da ’yok yok öyleyim, öyleyim’ diyordu. Murat’ın tek istediği duadır. Bütün sevenlerinin duasını bekliyor” şeklinde konuştu.

Hürriyet
moderatör
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Magazin - Murat Göğebakan Hastalığını Bilmiş Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,17 saniyede yüklendi.)