Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Sinema -  Mustafa!!!
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
tez
Anadolu Yakası
Yaş : 42
Cinsiyet : Bay
Kayıt : 22 Kasım 2008 Cumartesi
Durum : Offline
Mustafa!!! 22 Kasım 2008 Cumartesi 19:56:48
Can Dündar deyince benim için akan sular durur. Her yaptığı işte kalitesini , karakterini , Atamıza sevgisini konuşturur. Dün akşam Kanal D Genç Bakış Programına davetli olan Can Dündar’ın eleştirilere yanıtlarını dinledim. Her sorunun yanıtını belgeleri ile cevaplaması gözümde bir kat daha büyüttü. Mustafa filmi hakkında yapılan eleştirileri filmi izlemeyen biri olarak duyduğumda şoke olmuştum. Atatürk’ü kötülüyor , Atatürk’ü küçültüyor tarzındaki konuşmalar süre gelip durdu. Ama bu yorumlara hiçbir şekilde inanmadım çünkü Sarı Zeybek gibi güzel bir belgeseli yayınlayan Atatürk sevdalısı bir insanın Atatürk’ü kötülemek gibi bir amacı olduğuna kesinlikle inanmadım , inanmamda. Kitaplarını okuyanlar zaten Can Dündar’ın böyle birşey yapmayacağını bilirler. Can Dündar sadece Atatürk’ün hayatını bizlere gerçekleriyle göstermiş.

Her neyse Mustafa filmi hakkında yorumlarıma geleyim …
Bu içerik Domatessuyu.Com sitesine aittir.

İlk olarak millet Atatürk’ü kötülüyor gitme diyenlere uyup gitmiyorsanız durmunuz çok vahim. Sizi her şekilde kandırabilirler. Bunuda söyleme ihtiyacı duydum çünkü okuldan en yakın arkadaşım bu ön yargıya sahip. Her neyse film hakkında yorumum Atatürk’ü dört dörtlük tanıtan kitaplara inat öyle olmadığını , Atatürk’ün de bizler gibi insan olduğunu çok iyi anlatmış. Yanında koca halkı varken bile yapa yanlız olduğunu günlüğünden aldığı bilgilerle anlatmış. Öyle güzel anlatmış ki kimi zaman ağladım. Kendimi çok salak hissettim çünkü sağımda ve solumda bayan oturuyordu. Çok duygulandığım sahneler oldu. Hatta Atatürk’ü dört dörtlük olduğunu ve hiçbir kusuru olmadığını bilerek büyüdük. Ancak bu film ufkumu açtı diyebilirim. Atatürk gözümde milyonlarca kez daha da büyüdü. Ve ne kadar çok sevdiğimi daha iyi anladım. Filmden çıktığımda bile mal gibi ağlayan tek kişide bendim sanırım.

Her neyse her Türk evladının gitmesi gereken bir film olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Ön yargılarınızla filme gitmediyseniz bence çok şey kaçırıyorsunuz ve tartışmak istediğiniz bir konu varsa belli üslupları aşmadan tartışabiliriz.
acaba
Anadolu Yakası
Yaş : 55
Cinsiyet : Bay
Kayıt : 24 Mayis 2008 Cumartesi
Durum : Offline
insan olmak ya da olamamak 25 Kasım 2008 Salı 15:21:02
Bazı değerler o ülkenin yapısını ve kültürünü belirler. Atatürk’ün insani taraflarını öğrendik diyelim. Peki zamanımızın insanlıktan uzak politikacılarından, bürokratlarından ve insan olan fakat eğitimini tamamlıyamamış bir halktan oluşan bu ülkeye, bu film zarar verecek düşüncesindeyim.
Olaya insanca ve bilinçli yaklaşmak için kaç kişi bulacaksınız.
Filmlerimizin bir zümre için değil de tüm toplumu eğitici olarak yapılması gerekir kanısındayım.

Can Dündar cesur kişi olsaydı halk arasında dolaşan her konuya değinmesi gerekirdi. NTV deki Yorum Farkında kendisinin parayı çok sevdiğini söylediler.

Ülkelerin liderlerinin insan olduğunu ispat etmek gereksiz.
Onlar zaten büyük insan ve yol gösterici.

Liderlik vasıfları altında zaaflarının esamesi bile gözükmez, gözükmemelidir.

Ben filme gitmedim. Fakat Sarı Zeybek’e evet, Mustafa’ya şekil olarak hayır diyorum.
üzeyir meraklı
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Sinema - Mustafa!!! Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,08 saniyede yüklendi.)