Diğer Sitelerimiz :
 
E-Posta :  Şifre :  Ana Sayfa - Forum Ana Sayfa - Üye Ol - Şifremi Unuttum
Forum Ana Sayfa
Toplum -  Sözleşmeli Hekim Uygulaması Yılbaşında Başlıyor
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız  
Mltm
Anadolu Yakası
Yaş : 40
Cinsiyet : Bayan
Kayıt : 13 Aralık 2013 Cuma
Durum : Offline
Sözleşmeli Hekim Uygulaması Yılbaşında Başlıyor 18 Aralık 2013 Çarşamba 16:01:32
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, gelişmişlik düzeyi düşük bölgelerde sözleşmeli uzman ve pratisyen hekim istihdamı uygulamasının yılbaşı itibariyle başlayacağını bildirdi.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, doktor görevlendirmede sıkıntı yaşanan, gelişmişlik düzeyi düşük bölgelerde sözleşmeli uzman ve pratisyen hekim istihdamıyla ilgili, "Önümüzdeki günlerde bununla ilgili hekim arkadaşlarımızın taleplerini alacağız ve buralarda sözleşmeli hekimlerin özlük hakları, maddi gelirleri daha yüksek olacak" dedi.
Müezzinoğlu, Dünya Diyabet Günü nedeniyle düzenlenen toplantıdan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.Doktor görevlendirmede sıkıntı yaşanan gelişmişlik düzeyi düşük bölgelerde sözleşmeli uzman ve pratisyen hekim istihdamıyla ilgili düzenlemenin ayrıntıları sorulan Müezzinoğlu, "Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki il ve ilçelerde sanıyorum 2004’de çıkarılan kanuna dayandırılarak hekim istihdam etmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili hekim arkadaşlarımızın taleplerini alacağız ve buralarda sözleşmeli hekimlerin özlük hakları, maddi gelirleri daha yüksek olacak. Ümit ederim ki talep arzu ettiğimiz noktada olur" diye konuştu.Uygulamanın ne zaman başlayacağı sorusuna da Müezzinoğlu, "Yılbaşı itibariyle başlatacağız" yanıtını verdi.Maaş farkıyla ilgili bir sıkıntı olup olmadığı sorusu üzerine ise Müezzinoğlu, sözleşmeli kadrolarının bütün hekimlere açık olacağını, talep edenlerin bu avantajdan yararlanabileceğini bildirdi.
Bu konuya yeni bir mesaj göndermek için tıklayınız Toplum - Sözleşmeli Hekim Uygulaması Yılbaşında Başlıyor Yukarı
Sayfalar :  1  
Reklam vermek için tıklayınız.
Üye Ol - Şifremi Unuttum - Forum Yardım - Forum Kuralları - Reklam - Bize Ulaşın  
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
 (0,06 saniyede yüklendi.)