TürkçeEnglish
Diğer Sitelerimiz :  
Ana Sayfa
Hakkında Ana Sayfa
Konumu
İklimi
Nüfusu
Tarihçesi
İlçeler
Haberler
Sağlık
Eğitim
Ulaşım
Trafik
Gezi
Etkinlikler / Sinema
Yeme / İçme
Turizm
Konaklama / Otel
Alışveriş
Haritalar
İlçe Fotoğrafları
Devlet Daireleri
İş, Finans Merkezleri
Linkler
İletişim
Nöbetci Eczaneler
Önemli Telefonlar
Bize Ulaşın

Sergi
Deniz,kum ve plajlar kose


AĞVA

Yakınımızda Ağva varken ne diye kilometrelerce yol katedip güneye ineriz? Diyelim ki sizin tatiliniz 1 ay değilde 15 gün veya daha kısa. Yollarda telef olacağınıza gidin Ağva’ya.

Her türlü kolaylıklar mevcut bu yörede.
Deniz,kum,restorantlar her nevi, disko,bahçe sineması, halı sahalar,Pazar,bol su,doğa güzellikleri çevrede dolu dolu, mavi tur botları,balık vs.vs..
Plajı 3 km. kumsal şeklinde.
Kilimli koyu,ve nehir denilen yerler ise manzara zengini. Her yerde mangal vs.

Yalnız Şile’den Ağva’ya giderken sakın Yeniköy üzerinden gitmeyin. Tabelası olmamasına rağmen Şile ışıklarından hemen sonra boruların yanından sağa gireceksiniz. İmrendere yolu üzerinden Teke köyüne ulaşıp Ağva’ya doğru yollanacaksınız.Tavsiye edilir.


ŞİLE

Anadolu Yakası'nda en büyük ve en kapsamlı yazlık ve gezi yeridir Şile ilçesi. Meşhur kumsalına Kumbaba denir. Ayrıca daha küçük kapasiteli Ağlayankaya da da denize girilir.

CADDEBOSTAN PLAJI

40 Yıl önce giriş ücreti 60 para olan Caddebostan Plajı İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin çalışmalarıyla geçtiğimiz yaz sezonu açıldı ve Kadıköylülerin deniz hasreti bitmiş oldu. 2 bin kişilik plajda şemsiye ve şezlong ücretli. 25 soyunma kabininin hizmet verdiği plaja duşlar da var. Güvenlik görevlisi ve cankurtaranlarında bulunduğu Caddebostan Plajın`da açlığınızı yatıştırmanız içinde çeşitli yiyecekler ve içecekler alabileceğiniz büfeler bulunmakta.

FENERBAHÇE PLAJI

Yıllar sonra tekrar açılan Fenerbahçe Plajı 4 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruldu.Mısır`dan 35 palmiye ağacı, Tekirdağdan da 400 metreküp kum getirildi ve plaj düzenlemesi yapıldı. Fenerbahçe Plajı 170`i şezlonglu olmak üzere 400 kişiye aynı anda denizden yararlanma fırsatı tanımaktadır.

İstanbul’un 87 ayrı noktasında deniz keyfi

İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur, İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında 157 noktada yaptıkları deniz suyu ölçümlerinde, 87 noktanın denize girilebilir olduğunu, bunlardan 55 noktanın ise deniz temizliği açısından ‘mavi bayrak’ kriterlerinde çıktığını açıkladı.

Anadolu Yakası: Tuzla Deniz Harp Okulu, Tuzla Ankara Su Sporları, Tuzla Mendirek, Pendik`te 4 nokta. Kartal İDO, Maltepe, Küçükyalı, İdealtepe`de 2 nokta, Altıntepe, Bostancı İDO Çamaşırcı Deresi, Bostancı Turşucu Deresi, Suadiye`de 2 nokta, Caddebostan`da 2 nokta, Çiftehavuzlar, Fenerbahçe`de 3 nokta, Kalamış Marina, Moda, Kadıköy İnciburnu, Haydarpaşa, Harem, Üsküdar, Kuzguncuk, Nakkaşbaba, Kandilli, Küçüksu, Anadolu Kavağı, Poyraz`da 2 nokta, Anadolu Feneri, Kınalıada, Burgazada, Büyükada ve Sedefadası`nda 17 nokta. Ağva Yeşilçay ve Pot Deresi, Kilyos`ta 3 nokta, Gümüşdere Plajı, Karaburun Plaj ve Karaburun Dalgakıran.


>>Sitemizde sizlere çok daha iyi hizmet verebilmek amacıyla oluşturduğumuz bölümlerdeki eksiklikleri, bilgiler elimize ulaştıkça tamamlayacağız.
>>Sürekli olarak güncellenecek olan sitemiz için sizlerin de bu konularda öneri ve desteklerinizi bekliyoruz.




Reklam vermek için tıklayınız.
 







 
Sık Sorulanlar - Kullanım Şartları - Gizlilik İlkeleri - Önemli Telefonlar - Reklam - Bize Ulaşın
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
(0,09 saniyede yüklendi.)