TürkçeEnglish
Diğer Sitelerimiz :  
Ana Sayfa
Hakkında Ana Sayfa
Konumu
İklimi
Nüfusu
Tarihçesi
İlçeler
Haberler
Sağlık
Eğitim
Ulaşım
Trafik
Gezi
Etkinlikler / Sinema
Yeme / İçme
Turizm
Konaklama / Otel
Alışveriş
Haritalar
İlçe Fotoğrafları
Devlet Daireleri
İş, Finans Merkezleri
Linkler
İletişim
Nöbetci Eczaneler
Önemli Telefonlar
Bize Ulaşın

Sergi
Nesibe Müsevitoğlu’na ’Emeğe Saygı Gecesi’ kose
Şileli Şair Atılay Erge’nin organizasyonunda, Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi’nde sanat ve sanatçı dostu Nesibe Müsevitoğlu’na “Emeğe Saygı Gecesi” düzenlendi.
 
Açılış konuşmasında Erge; “Türk Müziği’ne ve kültürümüze karşılıksız hizmetleri nedeniyle ülkemizin dört bir yanında, herkesin büyük sevgi ve saygı duyduğu Sayın Nesibe Müsevitoğlu’na bu gece ile şükranlarımızı sunmak istedik. Geceyi organize ederken hangi sanatçı dostumuzu arasam, ‘Koşa koşa gelirim’ dedi. Müsevitoğlu için biz sanatçılar ne yapsak azdır” dedi.
 
Atılay Erge’nin sözlerini yazdığı, bestekâr Vural Kaya’nın bestelediği “Nesibe Müsevitoğlu” isimli şarkı, ses sanatçısı Nisa Gürtuna tarafından yorumlandı. Bestekar Turhan Taşan, Sami Derintuna ve Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca’nın konuk olarak katıldığı gecenin sanat danışmanlığını, Beste Musiki Topluluğu Şefi Kemal Külah yaptı.

Şile eski belediye başkanları Ecz. İhsan Çayıroğlu, Secaattin Güney, Şile CHP İlçe Başkanı Aras Arslan, Şile MHP İlçe Başkanı Hüseyin Özgür ve çok sayıda Şileli kurum ve kuruluşun destek verdiği geceye; Türk Müziği’nin tanınmış bestekarları, ses sanatçıları ve söz yazarları katıldılar. Salonda yer bulamayan konuklar, merdivenlere oturarak konseri izlediler.
Geceye katılan tüm sanatçılar, Müsevitoğlu’na övgü dolu sözler söylediler. Ud sanatçısı ve ney ustası, emekli öğretmen Nihat Dönmez, kendisinin yaptığı neyi Nesibe Müsevitoğlu’na hediye etti.
 
Nesibe Müsevitoğlu’nun resmi olan plaketler, Atilla Erge tarafından programa destek verenlere verilirken, kesilen pastanın ardından tüm sanatçılar sahnede yer aldılar ve birlikte söylenen şarkılar ile gece sona erdi.Reklam vermek için tıklayınız.
  
Sık Sorulanlar - Kullanım Şartları - Gizlilik İlkeleri - Önemli Telefonlar - Reklam - Bize Ulaşın
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
(0,03 saniyede yüklendi.)