TürkçeEnglish
Diğer Sitelerimiz :  
Ana Sayfa
Hakkında Ana Sayfa
Konumu
İklimi
Nüfusu
Tarihçesi
İlçeler
Haberler
Sağlık
Eğitim
Ulaşım
Trafik
Gezi
Etkinlikler / Sinema
Yeme / İçme
Turizm
Konaklama / Otel
Alışveriş
Haritalar
İlçe Fotoğrafları
Devlet Daireleri
İş, Finans Merkezleri
Linkler
İletişim
Nöbetci Eczaneler
Önemli Telefonlar
Bize Ulaşın

Sergi
Sahil Doldurulmasına Protesto kose
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan Maltepe Sahili’nin doldurulmasına yönelik çalışmalar, Maltepeliler tarafından yürüyüşlerle ve basın açıklamasıyla protesto edildi.
 
Maltepe Çevre ve Yaşam Platformu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe sahil şeridinin 3,5 km enine ve 400 metre denize doğru doldurulmasını protesto etmek için geçtiğimiz günlerde düzenlediği yürüyüş, Maltepe Atatürk Meydanı’nda başladı. Ellerindeki pankartlarla “Kıyılar halkındır, kapatılamaz”; “Rantsal dönüşüme, sürgüne hayır” sloganlarıyla İDO İskelesi’ne yürüyen kalabalığı, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin ve TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu karşıladı.
 
Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gerekli ve halkın yararına olan yerlerde proje yapmıyor. Bizler, İBB’ye Maltepe için yapılması elzem olan birçok proje götürdük ve onlara yer gösterdik, fakat onlar bu projeleri kabul etmediler. Çünkü o projelerde rant yoktu, halkın çıkarı vardı. Anadolu Fay Hattı, Adalar’dan geçiyor ve deprem de yaklaşıyor. Bu proje, bir deprem anında halkı toplu ölüme götürür. Buraları doldurarak ve birilerine rant sağlayarak halkın denizle buluşmasını engelliyorlar, hukuksal ve demokratik mücadelemiz devam edecektir.”Reklam vermek için tıklayınız.
  
Sık Sorulanlar - Kullanım Şartları - Gizlilik İlkeleri - Önemli Telefonlar - Reklam - Bize Ulaşın
Sayfamızda yayınlanan tüm materyallerin hakları sahiplerine aittir. © anadoluyakasi.gen.tr 07/08
(0,03 saniyede yüklendi.)